Festiwal Targówek Ludzi

Fascynujące opowieści, ciekawe miejsca i warsztaty online! Już w niedzielę, 25 kwietnia 2021 r. w godz. 9.00-18.00 na warszawskim Targówku odbędzie się Festiwal „Targówek Ludzi”- Zapraszamy!

Urząd Dzielnicy Targówek wraz z partnerami (w tym Stowarzyszeniem dla Rodzin) zaprasza na wydarzenie, które przybliży historię najciekawszych miejsc Targówka Fabrycznego, Mieszkaniowego i Zacisza widzianą oczami mieszkańców i osób, które są z nim związane. Celem festiwalu jest promocja dziedzictwa kulturowego wybranych części Targówka oraz jego aktywnych mieszkańców. Wydarzenie będzie realizowane w dwóch odsłonach: stacjonarnej i online.

W ramach festiwalu będzie można odwiedzić miejsca festiwalowe i zapoznać się z ich historią poprzez zeskanowanie QR kodu oraz obejrzenie nagrania. Odwiedzający mogą otrzymać upominki festiwalowe (słuchawki bezprzewodowe) biorąc udział w Quizie, którego pytania będą dotyczyły opowiedzianych w filmach historii. Opowieści będzie można również odsłuchać w formie podcastów zamieszczonych w aplikacji Spotify.

Oprócz części stacjonarnej będą miały także miejsce dyskusje i warsztaty online:

1. „Poranek z historią o dawnej Pradze” – dyskusje historyczne podzielone na akty, 25.04.2021, godz. 10.00-11.00. Link do spotkania. Passcode: 511379 Organizator: Otwarta Rampa w Teatrze Rampa
  2. Warsztat z solarigrafii – godz. 16.00-18.00. Link do spotkania. Passcode: 511379
  3. Instruktarz decoupage – organizator Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, godz. 14.00. Link zostanie podany w dniu festiwalu.

Dodatkową atrakcją będzie też spacer ścieżką geocachingową GEO-ZACISZE, który organizuje Dom Kultury Zacisze wspólnie ze Stowarzyszeniem Geocaching Warszawa. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację włączyć grę terenową i zacząć odkrywać lokalne historie. Start: niedziela 25 kwietnia o godz. 10.00, parking przed DK Zacisze. Obowiązują zapisy. Więcej na stronie: www.zacisze.waw.pl/geo-zacisze

Najciekawsze miejsca na Targówku Fabrycznym, Mieszkaniowym i Zaciszu do odwiedzenia w ramach Festiwalu „Targówek Ludzi” to:

1. Teatr Rampa – Otwarta Rampa, ul. Kołowa 20
  2. Arthouse (Dom Kultury Świt), ul. Kołowa 18
  3. Mural Balcerka, ul. Naczelnikowska 50 (na rogu z ul. Birżańską)
  4. Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy: Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 49, ul. Księcia Ziemowita 16
  5. Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy wraz z drewnianymi domami Siarczankami, ul. Siarczana 6
  6. Komin, ul. Zabraniecka 82
  7. Antyk-Wariat, ul. Zabraniecka 82 bud. 306
  8. Parafia Zmartwychwstania Pańskiego, ul. Księcia Ziemowita 39
  9. Historyczne wejście do metra, ul. Mieszka I
  10. Szkoła Podstawowa nr 58 im. Tadeusza Gajcego, ul. Mieszka I nr 7
  11. Robotnicze Ogródki Działkowe, ul. Mieszka I nr 2
  12. Ośrodek dla Cudzoziemców, ul. Księżnej Anny 24
  13. Gołębniki na terenie Targówka Fabrycznego (ul. Księżnej Anny 14, ul. Józefowska, ul. Bukowiecka/ róg Przecławskiej, ul. Niesulicka)
  14. Rurale przy Rondzie Rzeczna
  15. Pracownia Neonów „Hanak Reklamy Wizualne”, ul. Rzeczna 6
  16. Procter and Gamble, ul. Zabraniecka 20
  17. Drewniany dom, ul. Żmudzka 3
  18. Muzyczna ścieżka edukacyjna, wzdłuż ulicy Bukowieckiej i Kanałku Bródnowskiego
  19. Osiedle Wilno, ul. Zamkowa, ul. Wierna, ul. Montwiłłowska
  20. Kolumna Elsnera + Stowarzyszenie dla Rodzin przy ul. Nefrytowej 12
  21. Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1, start ścieżki GEO-ZACISZE

Więcej informacji:
Strona Festiwalu Targówek Ludzi
tel. 22 443 86 25, mulanowska@um.warszawa.pl

Festiwal „Targówek Ludzi” organizowany jest na wzór cieszącego się dużym zainteresowaniem festiwalu „Budapest 100”.  Wydarzenie jest częścią międzynarodowego projektu „Come in! Talking houses, shared stories” współfinansowanego ze środków unii europejskiej w ramach  Programu URBACT III 2014-2020.

Organizatorem Festiwalu jest Urząd Dzielnicy Targówek.

Partnerzy wydarzenia: Centrum Kultury i Aktywności w dzielnicy Targówek, Biblioteka Publiczna w dzielnicy Targówek, Dom Kultury Zacisze, Dom Kultury Świt, Stowarzyszenie Sąsiedzkie „Za Torami”, Stowarzyszenie dla Rodzin, Stowarzyszenie Kolejka Marecka, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy – Oddział Targówek Fabryczny, Mieszkaniowy i Zacisze, Hufiec ZHP Warszawa Praga Północ, oraz mieszkaniec Targówka Fabrycznego: Mariusz Bielecki.

Zapraszamy do śledzenia wszystkich aktualności festiwalowych w naszych mediach społecznościowych:
Profil FB: Festiwal Targówek Ludzi
Strona samego wydarzenia na Fb: https://www.facebook.com/events/129798942419416