Warsztaty dla maturzystów „Wyluzuj przed maturą”

Warsztaty są skierowane do maturzystów którym stres utrudnia codzienne funkcjonowanie, a także efektywne prezentowanie wiedzy w formie pisemnej oraz wypowiadanie się  na forum.

Okres poprzedzający maturę jest źródłem ogromnego stresu. W tym czasie młodzież narażona jest na życie w nieustającym pośpiechu, rosnące wymagania, ogrom terminów, o których trzeba pamiętać. Do tego dochodzą „zwykłe” stresy, dotyczące wyglądu, stylu życia i relacji z rówieśnikami. Oprócz codziennych stresów wszystkich nas dotyczą takie zjawiska jak inflacja, bezrobocie, tragiczne wydarzenia na świecie.

W efekcie młode osoby narażone są na napięcie emocjonalne co może utrudniać uczenie się, sprawne myślenie zapamiętywanie. Największym problemem stres staje się gdy trwa długo i nieprzerwanie.

Podczas naszych zajęć dowiesz się, czym jest stres i jakie są mechanizmy jego powstawania. Poznasz metody radzenia sobie ze stresem i nauczysz się doraźnych metod redukcji objawów stresu. Zajęcia mogą być szczególnie przydatne dla osób znajdujących się w sytuacji, w której  egzamin dojrzałości stał się tematem przewodnim ich życia – rozmów z członkami rodziny , znajomymi, a także źródłem negatywnego myślenia o sobie.

Dla kogo?
uczniowie klas maturalnych

Podczas warsztatu dowiesz się jak:
określać swój poziom stresu (i sprawdzać czy jest on szkodliwy),
redukować napięcie,
zmienić stres w swojego sojusznika,
radzić sobie w sytuacjach trudnych,
poznasz metody „last minute”.

Techniki pracy:
pracujemy tak, by można było wiedzę wykorzystać od razu

Jak pracujemy:
indywidualnie lub w małych grupach.